zivot_na_uni_horni_banner

Průvodce prváka fpe zču

Přehledné informace pro studenty prvních ročníků Fakulty pedagogické ZČU v Plzni.
Další Předchozí

Ubytování

ZČU nabízí svým studentům na výběr hned šest kolejí, které čítají 10 budov.

Ať už preferuješ bydlení v soukromí kolejní buňky, nebo naopak upřednostňuješ sdílení společného chodbového příslušenství u pokojů bez vlastního zázemí, není problém si z nabídky kolejí vybrat přesně to, co Ti bude vyhovovat. Všechny koleje disponují praktickým vybavením pro každodenní život. Navíc můžeš využívat i přidružená sportoviště, kolárny, prádelny a studovny.

Proč jít na kolej?

Nejlevnější varianta, vybavené pokoje, lůžkoviny, vždy máš nějakého kamaráda či kamarádku, se kterými můžeš trávit volný čas. K dispozici máš i internet, pračku, sušičku, či úschovnu kol. Lednice nalezneš na pokojích, nebo ve společné kuchyňce. Na vrátnici jsou k dispozici vysavače.

Přihlášení do systému ISKAM

Pokud ještě nemáš vyřízené Orion konto, připrav si pro přihlášení:

  • příjmení (login)
  • rodné číslo (heslo)

Pro přístup do systému ISKAM zvolte iskam-web.zcu.cz/login

Stravování

Aktuální jídelníčky jsou k nahlédnutí na stránkách skm.zcu.cz. Studenti používají ke koupi obědů JIS kartu. K JIS kartě je studentovi zřízeno vlastní konto – JUK (jednotné univerzitní konto). Konto je třeba nabít v hotovosti nebo platební kartou na pokladnách v menzách, bufetu, kavárnách, na kolejích nebo prostřednictvím velkých platebních terminálů. Pokyny k platbě platební kartou nalezneš na webových stránkách skm.zcu.cz. 

Jídelníček si můžeš zobrazit zde.

AS FPE a Studentský ombudsman

akademický senát fpe

Akademický senát Fakulty pedagogické (AS FPE) má celkem 21 členů (resp. 13 akademických pracovníků a 8 studentů), které volí ze svých řad členové akademické obce FPE (to jsou všichni studenti a akademičtí pracovníci). AS FPE schvaluje vnitřní legislativu fakulty, změny v organizaci, rozpočet, podmínky pro přijetí ke studiu a mnoho dalšího. Mimo jiné také volí děkana fakulty.

Studentská komora AS FPE je nejvyšší studentský orgán, jehož hlavním úkolem je hájit zájmy a práva studentů a pomáhat jim s řešením složitých problémů. Neváhej se tedy se svými podněty, problémy nebo stížnostmi obracet na své zástupce v AS FPE. Můžeš je kontaktovat i na sociálních sítích (Facebook, Instagram)

Kandiduj do AS FPE

Chceš zastupovat studenty v AS FPE? Tak v příštích volbách kandiduj do Studentské kurie AS FPE! 

studentský ombudsman

Na naší fakultě se můžeš setkat se studentským ombudsmanem. Jeho úkolem je přispívat k rychlejšímu a efektivnějšímu řešení problematických situací, do kterých se mohou studující v rámci studia dostat. Ombudsman má přispět k celkovému well-beingu studentů na FPE ZČU.

Aktuálním studentským ombudsmanem je Jan Arenštein. Můžeš se na něj obrátit prostřednictvím následujícího e-mailu: s-ombudsman@fpe.zcu.cz