studujte_v_zahr_web

STUDUJTE V ZAHRANIČÍ

Využijte skvělé příležitosti studovat na některé ze zahraničních univerzit. Zdokonalte se v jazycích a získejte cenné zkušenosti, které váš budoucí zaměstnavatel jistě ocení.
Možnosti studia

STUDENTY FPE POTKÁTE I NA ZAHRANIČNÍCH UNIVERZITÁCH

Studenti FPE mohou vyjíždět v rámci bakalářského, magisterského a doktorského studia na stáže do ciziny. FPE nabízí svým studentům dostatek míst pro každého zájemce o výjezd v různých programech! Stáž v zahraničí považujeme za zásadní součást studia, během které studující načerpají nenahraditelné zkušenosti ve studijní, jazykové i osobnostní oblasti. Naši studenti studují díky stipendijním programům v zemích Evropské unie i ve státech mimo EU nebo na jiných kontinentech. Volba cílové země a univerzity záleží jen na jejich rozhodnutí. Podrobné informace neleznete zde nebo se ptejte koordinátorky mobilit na FPE (Mgr. Tereza Havránková – truzicko@kan.zcu.cz).

ZAHRANIČNÍ PRAKTICKÉ STÁŽE - PROGRAM ERASMUS+

  • Studenti FPE v případě zájmu o zahraniční praktické stáže  kontaktují  na International Office ZČU  koordinátorku - Pavlína Bínová.
  • Zahraniční praktické stáže v rámci programu Erasmus+ jdou vždy zapsané v Dodatku VŠ diplomu a mohou být uznané v rámci studia jako předmět s kredity. 
  • Praktické stáže pro obory Učitelství pro MŠ a ZŠ průběžně nabízí České školy bez hranic - přehled a kontakty jsou zde.
  • Zájemce o tuto stáž může zaslat na kontakt uvedený u konkrétní české školy svůj životopis a možný termín stáže (2 až 5 měsíců - většinou na školní pololetí) .
  • V případě přijetí může student nebo budoucí absolvent FPE dostat grant z programu Erasmus+ (!!!budoucí absolvent FPE musí být na stáž přijatý ještě v době studia na FPE). 
  • Informaci o grantu  Erasmus a o dalším postupu podá kontaktní osoba na International Office ZČU  Pavlína Bínová.

CO&JAK DO PRVÁKU: STUDENTSKÉ MOBILITY